Закон про мови написали заради бійки і щоб потріпати нерви — Мирослав Попович

Народні депутати розробили законопроект “Про засади мовної політики” саме заради бійки у парламенті. Таку думку в коментарі Gazeta.ua висловив доктор філософських наук, директор Інституту філософії Мирослав Попович.

“Мовні питання дуже зручно використовувати як громовідвід. Це роблять перед виборами, щоб відволікти увагу електорату. Проблему двомовності в Україні розв’язати за три – чотири роки не можна. І тому спеціально пущено цей пробний шар. Ви що думаєте, вони не знали, що буде бійка? Вони для цієї бійки і робили цей законопроект”,- сказав він.

На його думку, бійки в парламенті знижують довіру до цього органу.

“Більша частина незадоволених людей відчуває себе взагалі обдуреними. Це взагалі брудна технологія, про яку не хочеться більше говорити”, – зауважив Попович.

Він зазначив, що призначення дострокових виборів та розпуск парламенту, про який сьогодні заявив спікер Володимир Литвин, “регіоналам” не допоможе.

“Дострокові вибори через мовне питання – це не спрацює. Це можуть робити через те, що “Регіони” не можуть собі сьогодні дозволити програти вибори. А поки складається так, що вони можуть програти. Вони будуть використовувати будь-які технології. Це боротьба політичних груп на владному олімпі. А мовні питання – це зброя боротьби”, – додав академік.

За його словами, згідно з Європейською хартією регіональних мов чи мов нацменшин всі території, де є значна частина населення, яка не забезпечена установами, де діє її мова, всі ці регіони провинні мати свою регіональну мову.

“Це значить, в ролі міноритарної мови в Криму, Донецьку буде українська мова. А українське населення, згідно з хартією, повинно мати дитячі садочки, або групи в російськомовних дитячих садочках, де дітки говорять українською мовою і заняття проводять українською, школи або класи в кожному регіоні. Це хартія буде вимагати. І це буде відтворюватися на все більш і більш скандальній частині. Тоді як реальний шлях буде перекритий. А реальний шлях – це створення українськомовної культури в цих регіонах и можливість її функціонування. Все це ведеться до того, щоб потріпати нерви”, – наголосив директор Інституту філософії.

“Я проводжу літо в Криму. В мене глиняна хата в Феодосії, там живу у своєму глиняному палаці. І скажу вам, я там не чув ніяких конфліктів. Є школи, університети, крізь все російською мовою. Чого ж тоді добиваються?”, – додав він

Джерело: Gazeta.ua

Опубліковано у Інтерв’ю | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Без коментарів.