«Якщо українська диктатура зустрінеться з двома сусідніми — погано буде всьому світу» — Скуратівський

В України є шанс стати гіршою за “східноєвропейські Балкани”.

Таку думку на прес-конференції висловив мистецтвознавець, один із учасників ініціативної групи “Перше грудня” Вадим Скуратівський.

“На превеликий жаль, ми опинилися у дуже важкій ситуації. Ми живемо зараз уже в ситуації напівдиктатури, яка напевно стане диктатурою. І коли три диктатури на східному європейському форумі історії зустрінуться, то вони можуть знову підпалити світ, як це вже було у минулому столітті”, – наголосив він.

Скуратівський додав: “Треба все це призупинити. Але зупинити це вже ніяк не можна якимись екстремістськими засобами. Тим більше, що в сусідній країні розпочинається та ситуація, яка називається передреволюційною, чи навіть революційною”.

Він підкреслив, що в Росії наразі дуже погана ситуація. “І якщо тамтешній антирежимний екстремізм зіштовхнеться з тутешнім, то бути недобре не тільки східно-європейській, а всій світовій історії”, – переконаний мистецтвознавець.

Скуратівський також підкреслив, що ініціативна група “Перше грудня” саме для цього зібралася на круглий стіл, аби дати моральний урок для нинішнього суспільства.

“На перший погляд, влада аж ніяк не слухає те, що їй говорять з приводу цієї самої моралі. Тому що вже тисячу років говорять при всі ці моральні речі”, – підкреслив учасник ініціативи “Першого грудня”.

Він додав: “Під час киргизької революції розірвала юрба міністра закордонних справ на шматки. Я вже не кажу про те, що діялося на ісламо-арабському сході. І можливо, у зв’язку з цим, у нашого начальства спрацює не тільки інстинкт захвату всього того, що бачить їхня зіниця і до чого чешуться руки, а й інстинкт самозбереження”.

“От з цієї метою ми і зібралися: нагадати нашому начальству про те, що саме належить робити в цій самій ситуації. І нагадати всім, що окрім інтенсивних моральних жестів у цього суспільства іншого виходу немає. Інакше ми перетворимося на східноєвропейські Балкани і гірше за ці Балкани у сто разів”, – підкреслив мистецтвознавець.

Джерело: Gazeta.ua

Опубліковано у Новини | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Без коментарів.