Друге заняття Вуличного університету: про цінності від Мирослава Мариновича

Вуличний університет продовжує своє функціонування. Після лекції історика Я. Грицака про те як подолати історію, друге заняття проводив відомий релігієзнавець і публіцист М. Маринович.

Основний акцент лекції був зосереджений на кризі духовності та наслідках цього феномену. На думку М. Мариновича, українське суспільство характеризується великим рівнем аморальності, який зосереджується не тільки у «владних верхах», а й у кожного громадянині – доказом цього є поширеність корупції. Основна і першочергова мета – зміна системи, у котрій ми перебуваємо та духовних цінностей кожного українського громадянина. В той час зміна системи повинна відбуватися мирним шляхом – «Я не вірю в насильницькі, бунтівні революції – я вірю в революцію духа..!»

М. Маринович розповів про початки функціонування Української Гельсінкської Спілки та дисидентів, котрі поводилися як «вільні люди в невільному суспільстві». Українське суспільство правозахисник описав як аморальне, де кожен, щоб не були «лузером» повинен підкорятися діям аморальної більшості. М. Маринович закликав «шукати однодумців та жити кращим суспільним життям».

Відповідаючи на запитання науковець розповів про діяльність ініціативи «Першого грудня», основні цінності, котрими повинна володіти кожна українська людина і особливості морального одужання соціуму.

Лекція «Цінності вільної людини у вільній країні» викликала велике зацікавлення, оскільки слухали її понад 70 спудеїв.

***

Наступна лекція ВУ відбудеться 20 травня біля Університету Франка (на вході у Парк Франка). Заняття проводитиме психолог, лектор ІГЛ Олеся Верман. Слідкуйте за анонсами на Інетрнет-сторінках Вуличного університету у Vkonakte та Facebook.

http://idea-together.com.ua/2012/05/dryha-lecciya-vy-marunovuch/

Опубліковано у Новини | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Без коментарів.