Цивілізованого діалогу влади і суспільства немає — черговий головуючий Ініціативи “Першого грудня”

Іван Дзюба назвав дії СБУ приниженням науки і відзначив, що в такий спосіб не можна побудувати нормальні стосунки із суспільством, чи з будь-якою спільнотою, в тому числі з академічною.

“Останні дії Служби безпеки України, а саме виклик на допит всієї Вченої ради Інституту соціології, колегіального наукового органу без адміністративних функцій, є нічим іншим як приниженням науки та спробою залякування”, – заявив черговий головуючий Ініціативної групи “Першого грудня” письменник та публіцист Іван Дзюба.

“Влада має з великою шаною ставитися до прав кожної людини та суспільства загалом. А до людей, які займаються інтелектуальною справою, у всьому світі ставляться з особливою повагою”, – підкреслив пан Дзюба.

“Уявімо собі, що з повісткою на ім’я керівника, без зрозумілих пояснень причин, з вимогою “забезпечити явку” у вказаний час, під загрозою примусового приводу, викликають, наприклад, Нобелівський комітет, чи академічну раду Кембріджського університету. Це неможливо в цивілізованій громаді, де влада є гарантом дотримання прав і свобод людини та провадить із суспільством нормальний діалог”, – зазначив черговий головуючий Ініціативної групи “Першого грудня”.

На думку відомого письменника: “Те, що ми сьогодні спостерігаємо в Україні, не є цивілізованим діалогом влади з суспільством, не є зусиллям зі встановлення правопорядку і не може вважатися адекватним методом ведення слідчої роботи. Влада має завжди пам’ятати, що примат свободи та людської гідності не може бути порушеним. Людина є вільною особистістю, а не придатком до державної машини. На нашій землі не вперше використовують правоохоронні органи як засоби тиску, але сьогодні це викликає вже не страх, а лише роздратування суспільства”.

Учасник ініціативи “Першого грудня” переконаний: “Будь-хто, наділений владними повноваженнями, має розуміти: в такий спосіб не можна побудувати нормальні стосунки із суспільством, чи з будь-якою спільнотою, в тому числі з академічною. Громадськість не мовчатиме і не дасть себе залякати”.

Довідка.

Ініціативна група «Першого грудня» створена в 20-ту річницю референдуму. До складу групи входять чільні представники національної інтелігенції: В’ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, Семен Глузман, Володимир Горбулін, Кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський, Ігор Юхновський. Ініціативна група «Першого грудня» вбачає своєю місією встановлення в країні правил гри, які базуватимуться на загальнолюдських цінностях, і які сьогодні є затребуваними українським суспільством.

5 квітня 2012 року в Києві Ініціативна група «Першого грудня» скликає Національний круглий стіл, мета якого ― зібрати коло української інтелігенції та означити порядок денний для країни.

Опубліковано у Новини | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Без коментарів.